56-os verseny

Az 1956-as forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából 2016 decemberében a Mosonmagyaróvári 56-os Egyesület, Mosonmagyaróvár Önkormányzata és Salgótarján városa közösen hirdetett tanulmányi versenyt a középiskolások számára a két város 1956-os eseményeiről. A versenyt megelőzően a mosonmagyaróvári versenyzők, így iskolánk két csapata is tanulmányi kiránduláson vett részt. Salgótarjánban december 8-án a városi gyásznapon részt vettünk a gyásznapi megemlékezésen és a gyertyás felvonuláson. Másnap pedig megtekintettük a városi és a város környéki nevezetességeket: igazi téli túrában volt részünk sejtelmes ködös, zúzmarás környezetben, melynek célja Somoskő vára volt, majd pedig Salgóvár.

A december 12-én rendezett városi versenyen iskolánk 12-es csapata a 2., a 11-es csapat a 3. helyen végzett, így mindkét csapat összemérheti erejét a salgótarjáni diákokkal is 2017 februárjában Budapesten, a Parlamentben rendezett döntőben.

 

                                    Nyerges-Zombó Katalin