Sokszínű Piárnap

Az utolsó tanítási napon iskolánk tanulóinak gyereknapot szerveztünk. Az alsósok a templomos lovagrenddel találkozhattak először. A hagyományőrző egyesület segítségével megismerkedtünk a lovagrend történetével, ruházatával, harcászati eszközeikkel. A gyerekek a hajítógépet ki is próbálhatták, egész délelőtt röpködtek az iskolaudvaron a teniszlabdák.

A mesterségek utcájába is ellátogattunk, volt lehetőség gyöngyfűzésre, fafaragásra, papírhajtogatásra, nemezelésre, korongozásra, textilszobrászatra. A győri kékfestő műhely is felkeresett bennünket, egy rövid szakmai bemutató után gyönyörű madarakat készítettek tanulóink.

Minden alsós osztályunk lovaskocsikázott városunk sétálóutcáján. Az állatsimogatóban pedig Sanyival, a pár hetes öszvérrel barátkoztunk.

Köszönjük a Szülői Választmánynak, hogy anyagi támogatásukat nyújtották a programok megvalósulásához. Így igazán örömteli délelőttel zártuk ezt a tanévünket.

Fitus Szilvia