A Páli Szent Vince verseny, 2018. szeptember 27.

Iskolánkban már hagyomány, hogy évente részt veszünk a kapuvári, Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda által megrendezett versenyen, alsós és felső tagozatos diákjainkkal. Örömünkre szolgál, hogy második éve már hédervári csapatokat is benevezhettünk.

A verseny két részből áll: az első fordulóban, a három fős csapatok, egy feladatlapot oldanak meg és küldenek vissza. Minden évfolyamból a legjobban teljesítő csapatokat hívják meg a döntőbe. Az alsó tagozatosok játékos nyelvi vetélkedőn, a felső tagozatosok pedig természettudományos tantárgyakban mérik össze tudásukat.

Az iskola névadójának emléknapján, egy közös szentmisén veszünk részt, majd a verseny végeztével néhány programmal kedveskednek nekünk az iskola dolgozói. Idén a Szent Anna templom történetével ismerkedhettünk meg, majd a városi múzeum helytörténeti részlegét tekinthettünk meg, vezetéssel egybekötve. Diákjaink idén is szép eredményekkel tértek haza, amiért egy kis ajándékcsomagot és okleveleket vehették át.

  • II. helyezett: 2. b: Illanicz Míra, Harza Máté, Tonomár Szonja
  • II. helyezett: 3. c: Takács Fanni, Tóth Ágnes, Vass Boglárka
  • I. helyezett: 5. a: Hegyi Zsófia, Varga Kristóf, Gál Kristóf
  • II. helyezett: 6. a: Fitus Iringó Anna, Szakács Maja, Strobl Rebeka

Schmalz Krisztina és Winkler Krisztina, kísérők