TIÉD A SZÓ-TÁR

Szótárhasználati csapatversenyen vettek részt iskolánk harmadik évfolyamos tanulói angol és német nyelvből. A nyelvi verseny célja az volt, hogy a tanulók megismerkedjenek a nyelvi és életkori sajátosságaiknak is megfelelő, modern, kommunikatív szótárakkal, ezek segítségével elsajátítsák a tudatos, célirányos szótárhasználatot, és ezáltal rendszerező módon, kommunikatív irányba fejlesszék idegen nyelvi tudásukat. A selejtezőkre három online fordulóban került sor. Majd a regionális döntő következett, ahol iskolánkat 3 angol és 2 német csapat képviselte.

Az országos döntőre 2019. március 22-én Szegedre egy angol és egy német csapatunk jutott be.

Vadlovak (német)

  1. Horváth Tímea
  2. Pausits Eszter
  3. Takács Fanni
  4. Tolnai Dóra Luca

ToMaNa (angol)

  1. Magdács Gellért
  2. Nagy Ádám
  3. Tokai Péter

Gratulálunk nekik és büszkék vagyunk, hogy iskolánkat országos döntőben képviselték!

Horváth Lívia, Fitus Szilvia