Újabb Piarista siker országos versenyen – most történelemből

A Katolikus Iskolák XV. Országos Takáts Sándor Történelem Versenyét az idei évben Kiskunhalason tartották. Az országos döntőt egy három fordulós írásbeli feladatsor előzte meg, melyben a  több száz oldal szakirodalom feldolgozása után, iskolánk csapata az első helyen jutott be az országos döntőbe.

A csapat tagjai: Kalmár Zsófia , Lászlóffy Eszter, Vigh Eszter 8.a osztályos és Porcsalmy Ágnes 7.b osztályos tanulók voltak.

A rendezvénynek a Thorma János Múzeum Galériája adott otthont. A festői környezetben iskolánk csapata  – immár címvédőként! – az országos első helyezést érte el. A zsűri elnökeként Dr. habil. Zakar Pétert,a z SZTE rektorhelyettese a feladatok értékelésekor külön kiemelte csapatunk  magas szintű felkészültségét! Gratulálunk Lányok!