A Kisalföld 7próba versenyében iskolánk 5.a osztálya

Iskolánk 5. a osztálya idén nevezett a „Kisalföld 7próba” megyei versenyére. A megmérettetés célja a közösségépítés, a kreativitás és a játék. A szervezők 7 érdekes, fantáziadús, aktuális kérdéseket feszegető feladat megoldására hívták az osztályokat. A feladatmegoldások során a résztvevők még jobb, összetartóbb osztályközösséggé formálódnak.

Három perces videóban bemutattuk, hogy miért jó, ha befogadja a közösség a fogyatékkal élő diákokat, és mit tanulhatunk tőlük. Kímélő mozgásformákkal megmozgattunk az idősebbeket, szótárt állítottunk össze, melynek segítségével próbáltuk áthidalni a generációk közötti kommunikációs szakadékot. Legutóbb megalkottuk egy megálmodott világ alkotmányát.

Az 5. a osztály 4 próbát követően bátran néz szembe az újabb kihívásokkal.