Felsős angol verseny

Idén februárban ismét megrendeztük iskolánkban az angol országismereti versenyt a 6-8. osztályok angolosai számára. A verseny témájának ezúttal az Amerikai Egyesült Államokat választottuk. A megmérettetésre 6 csapat nevezett, melyre mindannyian nagy igyekezettel készültek.Előzetesen a csapatoknak plakátot kellett készíteni “My dream destination in the USA” azaz egy számukra kedvelt úti cél bemutatásáról az USA-ban, ill. egy előre kihúzott témában PowerPoint prezentációt kellett összeállítaniuk, majd a verseny helyszínén előadniuk. A versenyen még egy 25 pontos quiz feladvány várta a diákokat, ill. híres amerikai embereket kellett kivetített képek alapján felismerniük. A jó hangulatú versenyen a tanulók újabb ismeretekkel bővíthették tudásukat egy célnyelvi országról.

A feladatokat minden résztvevő ügyesen teljesítette, díjazásban az első három csapatot részesítettük. Első helyen a 6. osztályosok csapata, a ‘Lakers’ végzett 95%-os teljesítménnyel. A csapat tagjai:  Bergovics Anna, Magdács Máté, Piskorski Márk, Rammacher Benedek, Sebők Gergő. Őket követte az “American Rubber Bears” csapata, melynek tagjait a 8. osztályosok alkották: Hegedűs Levente, Mihályi Virág, Nagy Dóra, Páj Vera. Harmadik helyezett lett a 6.osztályosok másik csapata “Donald Trump’s Children” névvel. A tagok: Gulyás Blanka, Kovács Kristóf, Polgári Gabriella, Sághy Szabolcs.
Jövőre városi versenyt szervezünk, melyen számítunk iskolánk lelkes diákjaira is.

Szakály Gabriella