Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulója

2022. február 4-én rendeztük meg iskolánkban gimnazistáink részére ezt a kétfordulós megmérettetést, amelynek során egy szabadon választott és egy, a helyszínen megismert esszészöveget kell pontosan, értelmezve, jól artikuláltan felolvasniuk a diákoknak.

A zsűrielnök tisztét idén nagy örömünkre Böröndi Lajos tanár és folyóiratszerkesztő vállalta el, a másik két zsűritag: Pozsgai Eszter és Stipkovitsné Katona Ágnes iskolánk tanáraként vett részt az értékelésben. A 13 tanuló közül az első 3 helyezett oklevelet és könyvjutalmat kapott, a 4. és 5. helyezett könyvjutalomban részesült. Az egyik versenyző betegség miatt online módon csatlakozott hozzánk.

Az alábbi eredmények születtek:
1. helyezett: Koszorus Bence Levente 9.a osztály
2. helyezett: Bochdalovszky Barnabás 11.a osztály
3. helyezett
holtversenyben: Gulyás Piroska 12.a osztály
Péntek Tünde 11.a osztály