Nyelvi érettségik
Tegnap és ma angol, illetve német nyelvből érettségiznek diákjaink. Iskolánkban jellemzően nem a 12-es vizsgáznak, hanem 27-en az alsóbb évfolyamból előrehozott érettségit tesznek.
Tegnap és ma angol, illetve német nyelvből érettségiznek diákjaink. Iskolánkban jellemzően nem a 12-es vizsgáznak, hanem 27-en az alsóbb évfolyamból előrehozott érettségit tesznek.
Felsős tanulóink idén is indulhattak a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen.
Teljesítettük kadétjainkkal az éves 15 kilométeres gyalogtúrát. Síkságon élünk, ezért idén egy - számunkra - jelentősebb szintkülönbségű helyszínt kerestünk. A cél Celldömölk és a Ság-hegy volt.
Ma reggel a kápolnában gyülekeztek a 12-es diákok.
Egy imádság és tájékoztató után "visszaballagtak" a gimnáziumi épületbe, ahol megkezdődött a középszintű érettségi vizsga.
Ma reggel a Szűzanyát, a Piaristák Édesanyját köszöntöttük.
Az általános iskolások az iskola udvarán az érettségizőkért is felajánlották a májusi litániát.
Örömmel osztjuk meg, hogy Nagy-Domsitz Alina 11.b osztályos tanulónk „A tavasz meséje” című alkotása megjelent a Irodalmi Rádió országos pályázatának „Ágra hulló arany” című antológiájában.
Egy hetet töltöttünk Londonban az iskolai kirándulás keretében, ami mindannyiunk számára nagyon szép és emlékezetes élmény volt.
Fülöp Júlia kilencedik osztályos diákunk az általános iskola 5. osztálya óta eredményesen vesz részt a Dr.