A Vegyeskar tavaszi programjai

Húsvét előtt gazdag programban volt része iskolánk vegyeskarának: Budapeste, Győrött és az iskolai kápolnában is énekeltek a diákok.

Vegyeskarunk részt vett a piarista iskolák Landriani kórustalálkozóján a Budapesti Piarista Gimnáziumban március 28-30. között.

Péntek délután az iskola kápolnájában megrendezett hangversenyen a budapesti, mosonmagyaróvári, és a kecskeméti gimnazisták kara mutatkozott be saját műsorával. Vendégként a Patrona Hungariae leánygimnázium kórusa énekelt.

Szombaton este ugyanott az ószövetségi Dániel könyvére íródott 800 éves misztériumjátékot, a diákok által közkedvelt Dániel játékot játszotta el a négy kar. A zenetörténet első „operáját” jelmezesen, színpadszerűen adtuk elő. A diákságnak derűs perceket szerzett, hogy mi, a felkészítő tanáraik játszottuk a rejtélyt megoldani képtelen csillagjósokat.
Búcsúzóul énekkarunk vasárnapi évfolyammisén teljesített énekes szolgálatot a vendéglátók kórusának kis csoportjával karöltve. A háromnapos programban a többi között Christian Party szerepelt. Sok új barátság született a csoporton belül, és más kórusok tagjaival is!

Április 3-án, negyedízben került sor Győrben az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont rendezésében az Istvánffy Benedek Középiskolai Kórustalálkozóra az iskola aulájában. A házigazda kórus, Iván Gabriella karnagy és főszervező vezényletével kezdte a koncertet, melyen többek között énekelt a Prohászka, a Czuczor, valamint a győri Kodály iskola kórusa. A koncert résztvevőit Gebhardi: Béke kánonjának közös éneklése hozta ünnepi hangulatba, majd a kórusok nagy figyelemmel hallgatták meg és bőséges tapssal jutalmazták egymás produkcióit. Vendéglátóink pogácsával, szörppel is kedveskedtek nekünk.

Április 13-án, virágvasárnap, a Czeglédi Zsolt atya celebrálta 9.30-i diákmisén a vegyeskar idén is passiót énekelt. A szólisták is többségében diákok, öregdiákok voltak. Az evangélista szerepében Rikker Benjámin, Pilátuséban Nagy Bálint, a jobb latoréban Bárkányi Máté öregdiákok, Jézusként Keresztény Gyula énekelt, Horváth Gábor tanár úr a bal latort és a századost személyesítette meg.